top of page

День Перемоги – політичний інструмент у руках Росії


Юрій Шуліпа, директор Інституту національної політики, розповів Opinion, що, на його переконання, святкування Дня Перемоги 9 Травня придумали керівники колишнього СРСР, аби привласнити собі перемогу та використовувати її надалі.

«У всіх цивілізованих країнах, у всьому світі 8 травня відзначається як День Перемоги та примирення. Це День Перемоги об’єднаної антигітлерівської коаліції над німецьким нацизмом. Святкування 9 Травня придумали керівники колишнього Радянського Союзу з суто пропагандистською метою з двох причин:

1) привласнення перемоги Радянського Союзу, хоча, крім СРСР, у перемозі над гітлерівським нацизмом брало участь 53 держави;

2) присвоєну перемогу видати як виключно перемогу комунізму на гітлерівським нацизмом», – переконаний експерт.

Юрій Шуліпа наголосив, що «культ перемоги» насправді потрібний лише російській владі, яка на цьому культі паразитує та регулярно до нього апелює. Сьогоднішні очільники РФ тримаються на своєму місці винятково завдяки постійному наголошенні на правонаступництві від СРСР, який «врятував нас від Гітлера».

«“Велика Перемога 9 Травня“ – це сьогодні останній міф, який виправдовує, легітимізує існування історичної російської державності; міф, який замикає народи й регіони у форматі імперії, що давно віджила свій вік. Культ “перемоги“ вигідний і потрібний лише москвоцентричній владі, яка паразитує на цьому культі, апелює до нього, прагнучи довести й обґрунтувати свою історичну легітимність і необхідність.

Путінський Кремль тримається тільки завдяки тому, що постійно підкреслює своє правонаступництво зі сталінським Кремлем, який “врятував нас від Гітлера“. Традиційна для Росії царистська модель влади остаточно віджила себе та виродилася у мафіозну структуру, замкнуту на своїх злочинних інтересах. Культ “перемоги“ необхідний цій владі, щоб створювати в суспільстві ілюзію “національного єднання“ та продовжувати паразитувати на рихлій, незграбно величезній країні, яка вже вичерпала свій історичний ресурс.

Тобто 9 Травня – це якийсь смисловий купол, яким Кремль намагається накривати пострадянський простір, щоб хоча б так, ментально, знову з’єднувати всіх до єдиної імперської фантомної “Батьківщині“, і хоча б так, символічно, відновлювати Совковий Союз із його довбаною “загальною долею“. Показово, що під ковпак путінського послання не потрапили лідери України та Грузії (Путін привітав тільки громадян цих країн!), а держави Балтії взагалі не згадані – з чим їх можна привітати: вирвалися! Тому справжній День Перемоги – 8-го, а не 9 травня», – переконаний Юрій Шуліпа.

0 комментариев
bottom of page