top of page

ДЕПУТАТСЬКА НЕДОТОРКАННІСТЬ: ВІД КОГО ВОНА ЗАХИЩАЄ


Членкиня Правління міжнародної спілки “Інститут національної політики” Марина Багрова спеціально для журналістів Syla.news доступно пояснила, що таке депутатська недоторканність та від кого вона захищає нардепів.


Спершу Марина Багрова розповіла про депутатів, які служать не народу, а тим, хто їх привів до влади, обманюючи виборців.


«Стосовно до України, де, на жаль, склалася хибна форма партійно-олігархічної системи, депутатами часто стають ті особи, які замість того, щоб створювати необхідні закони на благо своїх виборців, хочуть нечесно заробляти на депутатській посаді і при цьому використовувати депутатські повноваження, для лобіювання фінансових, часто незаконних (корупційних) інтересів. До того ж, такі особи, офіційно діючі в якості депутата, залежні від певних олігархів, ніж від своїх виборців», – поділилась експерт.


Вона запевнила, що таким особам депутатська недоторканність необхідна для особистого захисту від закону і народу, в разі порушення ними законів, а також прав і свобод громадян. Багрова зізнається: їй хотілося б розвіяти міф про те, що скасування депутатської недоторканності призведе до тиску на депутатів з боку президента та його адміністрації, а також з боку інших владних структур.


«Якщо дійсно депутат обраний народом, то ніякий президент і ніяка адміністрація не зможуть його незаконно усунути від влади. У разі спроб надання будь-якого незаконного тиску на депутата, і навіть кандидата в депутати, з боку влади, депутат, користуючись своєю легітимністю, звертається до своїх виборців з доказами протиправного втручання у свою діяльність і просить захисту у своїх виборців. Коли виборці отримують докази незаконного втручання у діяльність свого депутата, як вони кажуть, беруть ситуацію під громадський контроль. У такій ситуації, тиск будь-яких чиновників на депутата буде сприяти не тільки підвищенню його рейтингу, але і підтвердженню його легітимності, і одночасно серйозно дискредитує саму владу. Адже у депутата єдиний роботодавець, це його виборці», – прокоментувала пані Марина.


До того ж, за словами експертки, необхідно законодавчо встановити процедуру відкликання народного депутата за різні порушення регламенту Верховної Ради, законодавства України та елементарне невиконання своїх депутатських обов’язків, або обіцянок перед виборцями. На думку Багрової, у законі про статус депутата потрібно детально прописати підстави відкликання.


Наявність у законі процедури відкликання, дисциплінує депутата, примушує його бути більш відповідальним перед своїми виборцями.


«Загалом, повне скасування депутатської недоторканності та запровадження процедури відкликання депутата, в подальшому призведуть до суттєвого зміни депутатського складу Верховної Ради та забезпечать справжнє політико-правовий зв’язок між депутатом та його виборцями, т. е, наблизять всіх нас до встановлення в Україні справжнього демократичного правління», – завершила спеціаліст.


Нагадаємо, раніше журналістка Syla.news писала про Мустафу Найєма, який погоджується з тим, що багато залежить від стану демократії в країні. Але, як стверджує депутат, і попередня влада намагалася усе контролювати.


Марта Кетек, Syla.news

Джерело:http://syla.news/2018/07/03/deputatska-nedotorkannist-vid-kogo-vona-zahyshhaye-deputata/ © SYLA NEWS

0 комментариев
bottom of page