ЕКСПЕРТИ ПОДІЛИЛИСЬ ДУМКАМИ ЩОДО АПЕЛЯЦІЇ МВФ

У Міжнародному валютному фонді президента і парламент просять внести зміни в нещодавно прийнятий закон про створення Вищого антикорупційного суду. Щодо цього журналісти Syla.news провели опитування серед експертів.
Журналісти Syla.news запитали в експертів, чи вважають вони доцільною апеляцію МВФ і чому. Також поцікавились їхньою думкою щодо створення Вищого антикорупційного суду.
“Вищий антикорупційний суд – остання забракла ланка в антикорупційній реформі. Так вже існують превентивний орган – НАЗК, слідчі органи – НАБУ, прокуратура – САП, але відсутній суд, який відповідальний за винесення вироків і фактично є чи не найважливішою інституцією в системі реформ. Без суду це коло не замкнеться.
Потреба створення антикорупційного суду підтверджується тим, що кожне 3-тє провадження передане НАБУ до суду, не розглядається”, – розповідає керівник ГО “Інститут законодавчих ідей” Тетяна Хутор.
Стосовно доцільності апеляції пані Хутор пише наступнне: “Так звана “правка щодо апеляції” передбачає, що усі корупційні провадження, які розслідувало НАБУ, та зараз передані на розгляд в існуючі суди, не мають шансів потрапити на розгляд в новостворений антикорупційний суд”.
“Таким чином, усі одіозні фігуранти корупційних справ, як от пан Насіров (колишній голова ДФС), народний депутат Розенблат (відомий за хабарі за схуми з видобутком бурштину), Микола Мартиненко (незаконне заволодіння коштіми “Енергоатома”) зможуть спати спокійно, адже матимуть справу з нереформованими судами. Так само усі фігуранти кримінальних проваджень, які передані НАБУ до суду”, – стверджує експертка.
Також вона нагадала, що зараз НАБУ розслідує 611 проваджень.
“Звичайно це не руйнує антикорупційну реформу в цілому, але відкладає у часі видимі результати ще далі і створює ризик для чинних фігурантів справедливого уникнути покарання”, – завершує Тетяна Хутор.
Свою думку висловила також директор донецького обласного філіалу Марина Багрова.
“В нещодавно прийнятому законі про створення Вищого антикорупційного суду з’явилася правка, згідно з якою у справах Національного антикорупційного бюро, які вже знаходяться в судах, зможуть розглядати лише суди загальної юрисдикції, а не новостворена апеляційна палата ВАКС.
Справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені в тих же загальних судах, а апеляції по цих справах також будуть розглядатися “старими” апеляційними судами”, – повідомляє пані Багрова.
За її словами, така норма фактично є амністією для всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже в судах.
“Тому терміново потрібні зміни для відновлення підтриманих у першому читанні вимог щодо розгляду Вищим антикорупційним судом всіх віднесених до його юрисдикції справ. Зокрема тих, що становлять собою всі нові апеляції щодо відповідних рішень, винесених судами першої інстанції”, – завершує експерт.
Марта Кетек, Syla.news
Джерело: http://syla.news/2018/06/26/eksperty-podilylys-dumkamy-shhodo-apelyatsiyi-mvf/ © SYLA NEWS