top of page

Переслідування громадян України російськими окупантами, має бути криміналізоване


21 листопада 2018 року в Комітеті Верховної Ради з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулися слухання на тему: «Удосконалення державної політики в сфері застосування санкцій до осіб, причетних до політично мотивованих незаконних переслідувань громадян України».


Державну політику в цьому напрямку треба не тільки удосконалити, а й ще посілювати, а також синхронізувати з усіма цивілизаційними країнами.


За результатами слухань, Інститут національної політики вніс до Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ряд рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення законодавства в сфері захисту прав громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.


Запропоновані ініціативи спрямовані на забезпечення реалізації принципу невідворотності покарання російських злочинців і окупантів, без реалізації якого неможливо здійснити деокупацію тимчасово окупованих територій.


Запропоновано внести до Кримінального кодексу України норму, що встановлює кримінальну відповідальність за здійснення кримінального переслідування громадянина України на тимчасово окупованих територій, АР Крим і Донбасу. Термін давності притягнення до кримінальної відповідальності встановити до 10 років. Забезпечити санкції підозрюваним у злочинах особам у вигляді такого запобіжного заходу, як повний арешт усіх фінансів та майна.


Перелік рекомендацій та пропозицій Інституту додається.

0 комментариев
bottom of page