top of page

Марина Багрова: Зовнішня політика Великої Британії щодо України і Росії пiсля "Брекзіт"

Марина Багрова

Чи варто говорити, що Брекзіт для Британії — це безповоротно, а також, які наслідки цієї угоди для України? - Укрінформ запитував дипломатів, політологів та економістів


Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила: "Угода з ЄС про умови Брекзіт готова на 95%. Серед точок гальмування залишається лише питання ірландського кордону".

Чи досягне британський уряд успіху в цьому питанні — невідомо. Буквально два дні тому в Ірландії та в Євросоюзі встигли заявити, що не готові поступитися Великій Британії у питанні відкритого кордону між Ірландією та Північною Ірландією. "Ні Ірландія, ні Європейський Союз ніколи на це не погодяться”, - написав у Twitter міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковеней.


Схожу думку висловила і член правління міжнародної спілки “Інститут національної політики” Марина Багрова:

“Наслідки варто розглядати з позиції довгострокової перспективи не як плюси і мінуси, а скоріше як нуль і плюси. Зовнішня політика Великої Британії щодо України і Росії залишиться на колишньому рівні. Велика Британія без змін продовжить підтримку національного курсу України щодо вступу в НАТО і в ЄС. Щодо Росії, Велика Британія буде не тільки підтримувати введені санкції, а й ініціюватиме нові. Іще додам, що на тлі Брекзіта керівні структури Євросоюзу в Брюсселі з високою ймовірністю посилять підтримку України, зокрема на її шляху європейської інтеграції. Через розмежування Великої Британії та Європейського Союзу, ЄС буде змушений компенсувати свої економічні та геополітичні втрати на Україні та інших європейських країнах – кандидатах в ЄС”, - переконує пані Багрова.


Джерело: Укрінформ Мирослав Ліскович. Київ0 комментариев
bottom of page