top of page

Марина Багрова: Об’єднавчий собор: про роль мирян, формат голосування та участь Президента


Марина Багрова, членкиня правління міжнародної спілки «Інститут національної політики», вважає, що присутність мирян може стати доказом прихильності та підтримки для свого духовного керівництва. Присутність також відіграє важливу роль і з політичної точки зору, оскільки допоможе підтвердити й легітимність Собору. 


«Миряни, нарівні з єпископами та кліриками мають право брати участь в Об’єднавчому соборі. У даному заході миряни в основному виступлять у якості прихильників об’єднання православних церков і групи підтримки для свого духовного керівництва. Із політичної точки зору, цей фактор підтвердить і посилить легітимність проведеного Собору. Об’єднавчий собор за участю широкого кола мирян матиме серйозний інформаційний ефект, який призведе до підвищення позитивного іміджу не тільки влади, а й новоствореної об’єднаної Української Православної Церкви. Громадяни України хотіли мати канонічну православну ортодоксальну церкву, що відповідає національним інтересам країни, ось вони її отримали, – такий посил української влади світовій спільноті в цілому та рештІ православного світу», – наголосила Марина Багрова.

«Доцільність присутності глави держави на Об’єднавчому православному соборі обумовлюється тим, що за канонами православної церкви вона не може отримати канонічний статус без згоди національних властей, на відміну, наприклад, від Римо-католицької церкви, столицею якої є Ватикан, – окрема держава, що спеціально створена для управління церквою, чого немає в православ’ї. Тому, в силу канонів православ’я, Президент змушений взяти участь в Об’єднавчому соборі», – ідеться в коментарі.


Текст: Дмитро Журавель

Джерело OPINION

0 комментариев
bottom of page