top of page

Марина Багрова: Святкування Різдва 25 грудня необхідне для відновлення історичної справедливості


Марина Багрова, членкиня правління міжнародної спілки «Інститут національної політики», зазначила, що окрім вирішення історичної справедливості, перенесення святкування може допомогти ще й зовнішньополітичному курсу нашої країни, оскільки більшість європейських православних вірян святкують Різдво саме 25-го.


«Перенесення святкування Різдва на 25 грудня необхідне для відновлення історичної справедливості. Після 332-річної фактичної анексії Московією Київська митрополія знову повернута під церковну юрисдикцію Константинополя. Константинопольська православна церква, а також ряд інших православних церков святкують Різдво 25 грудня. Тому, відновлена Українська канонічна автокефальна Православна церква має святкувати Різдво 25 грудня. Окрім того, Україна чітко визначилася зі своїм зовнішньополітичним курсом на вступ до Європейського Союзу та в НАТО на повернення в свою історичну європейську сім’ю. Переважна більшість європейських християн, зокрема і православних, святкують Різдво 25 грудня», – розмірковує експертка в коментарі для Opinion.


Погодилась із наявністю ризиків і Марина Багрова. За її словами, українська влада та духовенство повинні частіше виступати у ЗМІ та доносити до українського суспільства правдиву інформацію щодо потенційної зміни дати святкування. А ось відсутність подібної комунікації може лише породити додаткові міфи.


«Звичайно, за такий короткий термін, у 10 днів після проведення Об’єднавчого Собору деякі православні християни України можуть болісно сприйняти святкування Різдва 25 грудня. Адже до Об’єднавчого собору переважна більшість православних християн України святкували Різдво 6 січня. Варто зазначити, що формування відновленої української православної церкви ще триває у зв’язку з переходом духовенства й мирян УПЦ МП. Тому в якості альтернативного варіанту, можливо святкування Різдва 25 грудня та 6 січня в 2019 році.


Говорячи про додаткові ризики, пов’язані зі святкуванням Різдва 25 грудня, Владика Епіфаній мав рацію. Для того, щоб подібні ризики зійшли нанівець, українській владі й духовенству, необхідно частіше виступати в ЗМІ, запрошувати до участі в різних телепередачах різних релігієзнавців і доносити до українського суспільства історичну правду про те, чому варто святкувати Різдво 25 грудня. Із людьми потрібно працювати; людям слід усе це пояснювати. Саме відсутність належної інформаційної взаємодії духовенства зі своєю паствою, приділення недостатньої уваги такому актуальному питанню ЗМІ здатне призвести до виникнення в суспільстві різних негативних міфів та інсинуацій», – пояснює Марина Багрова.


Джерело: opinion Текст: Дмитро Журавель

0 комментариев
bottom of page