top of page

Марина Багрова: Томос – це все ж політичне питання


А ось Марина Багрова, членкиня правління міжнародної спілки «Інститут національної політики», наголосила, що наданання Томосу є переважно політичним питанням. На думку експертки, про це яскраво свідчать усі дії та істерики Росії та РПЦ.


«Питання надання Томосу має не релігійне, а величезне політичне значення. Релігійні суперечки виникають, коли постають питання про догматичні розбіжності. Наприклад, між католиками і протестантами або православними і мусульманами. Тут же одна і та ж православна конфесія, де після створення єдиної соборної православної церкви та наділення її канонічним статусом з боку керівництва РПЦ та її філії в Україні УПЦ МП виникли лише необґрунтовані претензії всупереч канонам православної церкви і здоровому глузду. Й ініціатором цих претензій є президент Росії Володимир Путін і політичне керівництво Росії.

Згадаймо, як після рішення Константинопольським Патріархатом про скасування передачі Київської метрополії Московському патріархату наступного дня президент Росії екстрено зібрав Раду безпеки. Створення ПЦУ і надання їй Томосу в Кремлі сприйняли болючіше, ніж вступ України в НАТО», – впевнена Багрова.


Текст: Дмитро Журавель

Джерело Opinion

0 комментариев
bottom of page