top of page

Марина Багрова: ЦІНА 30-40 ДОЛАРІВ ЗА БАРЕЛЬ НАФТИ МОЖЕ ЗБЕРЕГТИСЯ ДО КІНЦЯ РОКУ


Вартість бензину в Україні внаслідок падіння на нафтових біржах знизиться на 15-20%. Якщо низькі котирування протримаються більше місяця. За прогнозом – низька ціна збережеться до кінця року.


Про це у коментарі Kosatka.Media сказала член Правління Міжнародної спілки «Інститут національної політики» Марина Багрова. За її інформацією, у найближчій перспективі ціни на нафтопродукти: бензин і дизельне паливо,  моторні і агрегатні масла, будуть знижуватися пропорційно зниженню цін на нафту.


Однак темпи і терміни змін цін на нафтопродукти не завжди пропорційні. «Як показує спостереження за динамікою цін на нафту і нафтопродукти, при зниженні вартості бареля нафти на 30% на термін більше одного місяця, вартість бензину знижується на 15-20%. Ціна в інтервалі від 30 до 40 доларів за один барель може зберегтися не тільки до кінця поточного року, але і на найближчі кілька років з перспективою подальшого падіння», – уточнила експертка.


Це негативно вплине на економічні інтереси компаній, які здійснюють поставки нафти і нафтопродуктів в Україну, і торгують на території України різними нафтопродуктами, включаючи автомобільне паливо (бензин і дизельне паливо), відзначила Багрова.


Вона додала, що нинішнє падіння ціни на нафту обумовлюється такими факторами як: надлишок нафти на нафторинках; порушення керівництвом Росії домовленостей ОПЕК+ щодо зниження обсягів видобутку нафти, у зв'язку з чим Саудівська Аравія знизила ціни на нафту; та світовими тенденціями щодо поступового переходу людства на альтернативні (зелені, або екологічні) джерела енергії. На відміну від попереднього падіння цін на нафту в 2015-2016 роках, зараз також важливу роль відіграє фактор коронавірусу, який чинить серйозний вплив на попит.

Джерело: Kosatka.Media

Теги: #нафта, #ціна, #нафтопродукти, #поставки #нафти, #бензин


0 комментариев
bottom of page