top of page

Марина Багрова: Чи справді розділ Конституції України про права і свободи потребує змін?


Марина Багрова, членкиня правління міжнародної спілки «Інститут національної політики», зі свого боку переконана, що головною вимогою до ініціаторів змін є недопущення погіршення прав українців.


«Іншими словами, закладений у Конституції України обсяг прав і свободи людини та громадянина, не може бути зменшений ні за яких обставин. Це правова позиція і Конституційного Суду України, і ЄСПЛ, і різних міжнародних інституцій. 

Водночас, зміна свідомості українського суспільства та світу вимагають розширення прав людини і громадянина на місцевому та загальноукраїнському рівні. Одним із таких прав може бути право на участь громадян в електронному референдумі за рішенням місцевих і регіональних питань».


Марина Багрова запевняє, що будь-які зміни до основного закону країни мають виноситись на рівень широкої суспільної дискусії, у тому числі, серед наукових юридичних кіл, політичних сил та громадян в цілому.


«При цьому жодна політична сила, користуючись своїм політичним перевагою не мають права самостійно, у відриві від інших політичних сил і широкого кола громадськості вносити зміни у фундаментальні основи Конституції. Приймати рішення з питань прав людини і громадянина має все українське суспільство і всі його кращі представники, лише після проведення широкої суспільної дискусії».


Текст: Дмитро Журавель


Джерело Opinion

0 комментариев
bottom of page