top of page

Марина Багрова: Як захиститись від торгівлі людьми


Також проблему прокоментувала членкиня Правління Міжнародної спілки «Інститут національної політики» Марина Багрова.


«Торгівля людьми є тяжким злочином. Заборона на торгівлю людьми прямо встановлена нормами міжнародного права, така торгівля заборонена під загрозою суворого кримінального покарання практично у всіх країнах світу. Найчастіше потрапляють в рабство наші співвітчизники, яких виманюють з території України під пропозицією заробити грошей, в країни Близького Сходу, Південно-Східної Азії, або Африки. При цьому саме по собі рабство — поняття досить широке.


Якщо в перерахованих вище країнах громадяни України потрапляють в повне рабство, то, приміром, на території сусідньої Польщі наші співвітчизники іноді потрапляють в часткове рабство. Наприклад, є випадки, коли недобросовісні роботодавці, як самі громадяни Польщі, так і тi, що проживають у цій країні власники бізнесів — наші співвітчизники, не бажаючи офіційним шляхом оформляти на роботу іноземних працівників і, відповідно, платити їм офіційні “білі” зарплати й відраховувати податки до державного бюджету, користуються юридичною неграмотністю і беззахисністю найнятих працівників.


Роботодавці незаконно відбирають в них паспорти, — самі роблять все можливе, щоб працівники стали нелегалами, а потім вимагають від них, щоб уникнути депортації, не покидати території підприємств, накладають інші незаконні обмеження. Аналогічні злочини за змістом як по відношенню до іноземців, переважно з країн Азії та близького сходу, так і до громадян України, відбуваються і в самій Україні. В багатьох випадках самі охочі заробити за кордоном йдуть на нелегальні домовленості з іноземними роботодавцями, а потім місяцями або навіть роками терплять всі принади добровільно-примусового рабства. Через це потерпілі від рабства не поспішають звертатися в поліцію, або до місцевої влади з заявами про вчинені проти них злочинів.


Як уникнути попадання в рабство? Охочі виїхати на заробітки за кордон повинні детально ознайомитися з видами пропонованих робіт. Важливо також, щоб все озвучуване роботодавцями збігалося з текстом договору про працевлаштування. Обов’язково необхідно укладати такий договір з потенційним закордонним роботодавцем. До цього через Інтернет треба промоніторити і уважно вивчити відгуки про фірму, що пропонує роботу за кордоном.


Якщо є які-небудь негативні відгуки, нарікання, якщо є підозра, що фірма займається насправді іншою діяльністю, ніж тою, яку її представники декларують, або взагалі про фірму відсутня будь-яка інформація, то з такими роботодавцями краще не зв'язуватися. І взагалі, виїжджати на заробітки за кордон найкраще в ту зарубіжну організацію, де вже працюють або працювали ваші родичі і знайомі».


Виїжджати на заробітки за кордон найкраще в ту зарубіжну організацію, де вже працюють або працювали ваші родичі і знайомі

Членкиня Правління Міжнародної спілки «Інститут національної політики»

Марина Багрова


Джерело

0 комментариев
bottom of page