top of page

Міжнародна антипутінська коаліція і заходи по деокупації окупованих територій


Юрій Шуліпа

Юрій Шуліпа, Директор Інституту національної політики 


В реальності, поки ще жодної антипутінської коаліції у світі не існує. Переважна більшість країн світу юридично підтримують Україну, такими заходами як голосуванням в Радбезі ООН на підтримку України, і приєднанням до санкцій проти Росії, лише в силу міжнародного публічного права, тільки тому, що Україна за фактом є жертвою російської агресії. Сьогодні Росія напала на одну країну, а завтра вона також може напасти на будь-яку іншу країну. Це просто акти міжнародної солідарності.


Щоб звільнити окуповані Росією суверенні території України, деокупувати від Росії Крим і частину захопленого Донбасу, насамперед українському керівництву, в тому числі президенту країни, необхідно жорстко поставити питання перед гарантами територіальної цілісності і політичного суверенітету України, - президентом США і прем'єр-міністром Великобританії, і як це циннично не звучить, - президентом Росії про повернення до будапештського формату переговорів. А потім про імплементацію норм будапештського меморандуму.


Крім того, перед цим, необхідно формально оголосити на тимчасово окупованих Росією територіях воєнний стан, виконати свої зобов'язання щодо асоціації про вільну торгівлю з Європейським Союзом, шляхом ратифікації Римського Статуту Міжнародного кримінального суду, обов'язково порушити кримінальну справу проти президента Росії Володимира Путіна, депутатів Держдуми, членів Ради Федерації, суддів Конституційного суду РФ, ряду чиновників Міністерства оборони РФ, інших посадових осіб та російських пропагандистів, прямо, або опосередковано причетних до російської агресії проти України.


Поки цих елементарних речей з позиції міжнародного права і українського законодавства не буде виконано українським керівництвом, ні про яку деокупации окупованих Росією суверенних українських територій не може бути й мови. Таким чином Україна знову, після 4 років російської агресії, увійде у міжнародно-правове поле, стане суб'єктом, а не об'єктом міжнародних відносин, якою вона є зараз.  


Тільки при ефективному дипломатичному посередництвi між гарантом територіальної цілісності та політичного суверенітету України США, після імплементації норм будапештського меморандуму, буде ефективно вирішене питання зі звільненням з російських в'язниць украинких політичних заручників, Олега Сенцова і пр.


Чотирирічний досвід протистояння російської агресії переконливо довів усім, усьому світовому співтовариству, що дипломатичні заходи з російським керівництвом не працюють. Росія розуміє тільки силу. І якщо б керівництво України у своїй діяльності суворо керувалося б нормами міжнародного права і українського законодавства, то за ці 4 роки міжнародний кримінальний суд видав би ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, і ряду членів його кремлівського огранізованого злочинного угруповання. І лише після невиконання Росією цього рішення міжнародного кримінального суду, у світі дійсно була б створена міжнародна антипутінська коаліція, за типом міжнародної антигітлерівської коаліції часів 2ї світової війни.


Поки все це немає, так звані західні "партнери", продовжують вести по відношенню до Росії політику подвійних, а то й потрійних стандартів. Вони торгують з країною агресором, купують у агресора нафту і газ (це основна частина доходів російського бюджету), а на виручені кошти Росія веде гібридну війну проти країн заходу і України та поступово готується до великої гарячій війні.     

0 комментариев
bottom of page