top of page

Напади на ромів в Україні: свідчення реальної проблеми чи обтяжливий комплекс міфів та стереотипів?

Юрій Шуліпа, директор Інституту національної політики, пояснив, що причиною нападів на ромські поселення може бути бездіяльність поліції, зокрема відсутність профілактичної роботи. Долучитися до цього, на думку Шуліпи, має і місцева влада.


«Напади на ромські поселення відбуваються через відсутність профілактичної роботи з боку поліції. Хочу нагадати, що обов’язком поліції, насамперед, є профілактика різних злочинів і правопорушень. Поліція повинна вживати всі можливі заходи для того, щоб попереджати і запобігати злочину. Адже першочергова функція поліції – профілактична, а вже потім викривально-каральна.


І якщо деякі представники ромського поселення, на думку місцевих жителів, займалися крадіжками їхнього майна і здійснювали інші злочини, то поліція повинна була викрити й затримати винних осіб. А місцева влада зі свого боку також повинна була вжити низку профілактичних заходів із демонтажу самовільно встановленого ромського табору в міській межі», – ідеться в коментарі для Opinion.


Тезу про відсутність проблем між ромами та українцями підтвердив і Юрій Шуліпа. За його словами, в українському суспільстві відсутня ксенофобія, а всі напади є лише актами самосуду з боку окремих громадян.


«Жодного етнічного конфлікту між ромами та іншими народами в Україні не існує, і такий конфлікт ніколи не існував раніше. В українському суспільстві також немає ксенофобії. Тому напади на ромські поселення обґрунтовуються як якісь акти самосуду з боку місцевих жителів», – впевнений Шуліпа.

Натомість Юрій Шуліпа переконаний, що не менш важливу роль у врегулюванні конфлікту та запобіганню наступних мають відігравати представники правоохоронних органів. Цілком можливо, що варто замислитись і над внесенням змін до адміністративного законодавства.

«Щоб подібних нападів на ромські поселення більше не виникало, а самі окремі представники ромських поселень припинили здійснювати крадіжки та інші майнові злочини проти місцевих жителів, поліція зобов’язана здійснювати дієвий адміністративний нагляд за представниками ромських поселень.


Для ефективності такого адміністративного заходу необхідно внесення деяких змін в адміністративне законодавство. Але головне, необхідно вести цивілізований діалог між ромами, місцевою владою та місцевими жителями», – пояснив Opinion директор Інституту національної політики.


Текст: Дмитро Журавель


28 ЧЕРВНЯ, 2018


0 комментариев
bottom of page