top of page

Перемозі Україні у боротьбі з російською агресією потрібна підтримка суспільства


На сайті президента України розміщена петиція про повернення до будапештського формату. Текст петиції розміщено на сайті Інституту національної політики.Шановний Петре Олексійовичу!

Політичний курс безальтернативності «мінських угод» позбавляє Україну гарантій безпеки на основі пріоритету принципів міжнародного права, які закріплені в Будапештському меморандумі!

До тим тисячам загиблих і покалічених за час російської військової агресії та дії, ініційованих Кремлем «мінських угод» сьогодні можуть додатися нові жертви, які оголосили голодування у російських в'язницях. Це українські активісти Володимир Балух, який тримає голодування в СІЗО Сімферополя з 19 березня, і Олег Сенцов, який оголосив безстрокове голодування 14 травня в колонії "Білий ведмідь" в місті Лабитнангі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Умовою припинення голодування Олег Сенцов висунув вимогу звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. В умовах, коли наслідки російської агресії регулюються виключно «мінськими угодами», виконання цієї вимоги неможливо. Разом з тим, 11 червня виповнюється три роки, як Україні надано можливості по зміні переговорного формату "Мінського" і "Нормандського" на "Женева плюс" з заміною "мінських угод" на Будапештський меморандум про гарантії безпеки, надані Україні та Білорусі у зв'язку з їх приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Мова йде про приєднання країн-партнерів до Європейської декларації з електронного уряду (програма eUnion), що затверджено у Спільній Декларації по цифровій економіці країн ЄС і Східного партнерства.

Заяву про «безальтернативність мінських угод» позбавляє можливості українських чиновників діяти в рамках міжнародного права, у форматі Будапештського меморандуму. У сформованих умовах Інститут дослідження російської агресії змушений був звернутися 23 квітня до США і Великобританії – країнам-гарантам – і 7 травня до уряду Республіки Польща, яка головує в Раді Безпеки ООН із закликом відновлення повоєнного світоустрою.

Ми, що нижче підписалися, закликаємо Президента України ініціювати підписання угоди з учасниками програми eUnion та ініціювати консультації з США і Великобританією в рамках Будапештського меморандуму з метою їх реалізації.

Закликаємо в рамках реалізації "дорожньої карти" (eUkraine + eUnion) створити інформаційний реєстр "Список Сенцова" за українським політв'язням, які засуджені російськими судами, і на його основі закликати держави-членів ООН, її підтримали 27 березня 2014 року резолюцію "Територіальна цілісність України", прийняти на законодавчому рівні "Акт Сенцова" за аналогією з "Актом Магнітського".

Закликаємо винести на Раду Безпеки ООН 29 травня 2018 року обговорення протидії російської військової агресії проти України на основі Будапештського меморандуму.

Закликаємо невідкладно донести до Володимира Балуха і Олега Сенцова інформацію про заходи щодо протидії російським судовим репресій і звільнення 64 громадян України в рамках Будапештського меморандуму!Щоб підтримати та підписати цю петицію, необхідно зареєструватися на офіційному інтернет-представництві Президента України.


0 комментариев
bottom of page