top of page

Політолог Юрій Шуліпа: меседжі Путіна щодо України – міжнародний інформаційний тероризм

Автор Валерій Савицький

Російська Федерація готова продовжити окупацію Донбасу та зробить усе можливе, аби не допустити миротворців ООН на україно-російський кордон. Для того, аби зупинити агресора, офіційний Київ має відмовитися від Мінських угод та перейти до легітимного Будапештського формату. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів директор Інституту національної політики Юрій Шуліпа.


На думку експерта, висловлений під час прямої лінії меседж Володимира Путіна про тяжкі наслідки для української державності в разі можливих провокацій з боку України на тимчасово окупованих територіях, має двоякий сенс.


Юрій Шуліпа директор Інституту національної політики

«З одного боку, це чіткий сигнал Україні та міжнародній спільноті про те, що Росія має намір продовжувати окупацію ОРДЛО. Водночас Кремль натякнув, що докладатиме усіх зусиль, аби не допустити миротворчі війська на російсько-український кордон. З іншого боку, подібні меседжі Путіна є актами міжнародного інформаційного тероризму, спрямованими на залякування громадян України та українського керівництва, а також світової спільноти, яка підтримує офіційний Київ»

Аналітик також переконаний, що реальна загроза українській державності існуватиме до набуття чинності обвинувального вироку Міжнародного кримінального суду в Гаазі стосовно Володимира Путіна та «членів його кремлівського організованого злочинного угруповання за фактами незаконної анексії Криму, окупації, розв’язання і ведення агресивної війни на сході України». Експерт вважає це ознакою остаточного завершення російської агресії проти України.

Водночас заяву Володимира Путіна про те, що українці та росіяни – це єдиний народ, Юрій Шуліпа вважає хитрою спробою виправдати збройну агресію.

«Путін постійно рік за роком повторює свою мантру про те, що росіяни і українці є одним народом. Він переконаний, що більшість населення України – це етнічні росіяни, а власне етнічних українців на території країни не так вже й багато. В цьому і полягає суть російської агресії проти України – знищення україномовних громадян руками російськомовних громадян. Ця мантра в устах Володимира Путіна є доказом того, що він повністю заперечує українську національну ідентичність й державність, і вважає Україну частиною Російської Федерації»

Директор Інституту національної політики Юрій Шуліпа


Експерт також не прогнозує швидкого обміну українського режисера Олега Сенцова на екс-главреда «РИА-Новости Украина» Кирила Вишинського, оскільки світова спільнота чинить недостатній тиск на Росію і дозволяє їй поглиблювати агресію проти України.

«Міжнародна спільнота має активніше тиснути на Росію. Адже тривалий період вартості нафти понад 75 доларів за барель (що є однією з основних статей наповнення російського бюджету), Чемпіонат світу з футболу, відкриття мосту в тимчасово окупований Крим, організація вбивств російських журналістів у Києві – все це стимулює Володимира Путіна посилювати російську агресію проти України. Тому, так само як і у випадку Олімпіади 2014 року в Сочі, після Чемпіонату світу з футболу, Україні слід готуватися до нових витків російської агресії. Аби зупинити цей процес, керівництво України повинне докласти зусиль до переходу від юридично нікчемних т.зв. «мінських угод», до легітимного Будапештського формату»

Директор Інституту національної політики Юрій Шуліпа


Нагадаємо, 7 червня у Москві відбулася 16-та пряма лінія з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Під час спілкування з громадянами він заявив, що у випадку реалізації Україною провокації в Донецьку, це «матиме важкі наслідки для української державності загалом».


Також Путін зазначив, що альтернативи Мінським угодам для врегулювання конфлікту на Донбасі не існує і що він ще не обдумував можливість обміну екс-головного редактора агентства «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського на українського режисера Олега Сенцова.


Джерело

0 комментариев
bottom of page