top of page

Справа Аркадія Бабченка: Наскільки потрібною та обґрунтованою була саме така стратегія дій СБУ?

Юрій Шуліпа,

Юрій Шуліпа, директор Інституту національної політики, пояснив журналістам Opinion, що подібна стратегія була обрана Службою безпеки України задля документального фіксування зворотного зв’язку з Москвою.


«Сенс проведеної спецоперації СБУ полягав не тільки у порятунку життя Аркадія Бабченка та інших 47 журналістів, що потрапили до розстрільного списку, але і в тому, щоб закріпити докази того, що замовником цих особливо тяжких злочинів на території України є політичне керівництво Росії. Подібна тактика використовується багатьма спецслужбами різних країн для повного та якісного розкриття та розслідування окремих категорій злочинів.


Ймовірно, обрана тактика СБУ обумовлювалася тим, що серед замовників цих страшних злочинів з боку політичного керівництва Росії, зокрема російського Головного управління Міністерства оборони (орган зовнішньої розвідки Росії), безпосереднього організатора різноманітних особливо тяжких терористичних злочинів до України, не було особливої довіри до організаторів і виконань цього злочину на території України.


Організатори та виконавці вбивства Аркадія Бабченка та інших 47 журналістів могли після отримання грошей із Росії просто відмовитися від вчинення злочинів. А оскільки Аркадій Бабченко є публічною особою, відомою не тільки в Росії, в Україні, але і в інших країнах, то вбивство людини такого рівня завжди набуває публічного розголосу. Тому для документального фіксування зворотного зв’язку з Москвою була обрана тактика публічного розголосу вчиненого “вбивства“», – міркує Юрій Шуліпа.


Джерело


0 комментариев
bottom of page