top of page

Юрiй Шулiпа: Як Кремль чхати хотів на міжнародне право


Правник, директор міжнародної спілки «Інститут національної політики» Юрій Шуліпа нагадав про справу судна ArcticSunrise, коли борт з активістами Greenpeace було заарештовано росіянами в міжнародних водах. Згідно з рішенням Міжнародного трибуналу з морського права від 22 листопада 2013 року та тимчасових заходів, Російська Федерація повинна була негайно звільнити судно ArcticSunrise і всіх людей, які були арештовані, під фінансові гарантії у розмірі 3,6 мільйона євро з боку Нідерландів. «У випадку, що розглядається, Росія, як зазвичай, демонстративно знехтувала нормами міжнародного права і лише потім сором'язливо відпустила бранців», – зазначає він. Шуліпа розповідає, що російські чиновники тоді також демонстративно заявляли про нелегітимність рішення Міжнародного суду. А бранці та судно були звільнені лише 29 грудня 2013 року з абсолютно інших підстав, – у зв'язку з виданням Закону «Про амністію до 20-ї річниці російської Конституції».


Шуліпа розповідає, що російські чиновники тоді також демонстративно заявляли про нелегітимність рішення Міжнародного суду. А бранці та судно були звільнені лише 29 грудня 2013 року з абсолютно інших підстав, – у зв'язку з виданням Закону «Про амністію до 20-ї річниці російської Конституції». 


У свою чергу, Юрій Шуліпа звертає увагу, що Росія продовжує вчиняти різні злочини проти України,тому що світова санкційна політика щодо агресора дуже м'яка: «Ця відповідальність нікчемна у порівнянні з найтяжчими міжнародними військовими злочинами, які Росія вчинила проти України та її громадян». Санкції, які міжнародне співтовариство застосувало щодо Росії після анексії Криму і подальшого агресивного військового вторгнення на Донбасі, він називає «чисто символічними».


Та, попри все це, навіть якщо принципи міжнародного права не дозволяють приперти кривдника до стінки, санкції, тиск та боротьба української дипломатії за наших людей точно не мають слабшати. Україна повинна боротися за своїх громадян до кінця.

Детальніше читайте на УНІАН:0 комментариев
bottom of page