top of page

Юрій Шуліпа: День Гідності і Свободи: чи здобули українці те, за що боролися під час двох революцій

Юрій Шуліпа, директор Міжнародної спілки «Інститут національної політики»:


«Євромайдан, що почався в Києві 21 листопада 2013 року, — воістину найважливіше епохальна подія, що мала вплив на зміну міжнародної суспільно-політичної обстановки, яке за своєю значимістю можна поставити в один ряд із Хрещенням Київської Русі.


Без перебільшення можна сказати, що перемога Євромайдану дозволила розкрити не тільки найважливіші проблеми України, які з тих чи інших причин не могли вирішиться протягом століть, і в основному були умисно приховані від суспільства, але і низку проблем у сфері міжнародної безпеки та світового правопорядку. До Євромайдану, фактично вся внутрішня та зовнішня політика України формувалася на Старій Площі в Москві, в Адміністрації президента Росії. Незважаючи на те, що юридично Янукович і вся його вища бюрократична камарилья були офіційним керівництвом України, фактично, ці так звані «люди» виконували лише колоніальні функції агентів Кремля і діяли за вказівкою президента Росії Путіна. Та й взагалі «вибори» Януковича – це була справжня інформаційна і диверсійна спецоперація Кремля із захопленню і знищенню України.


Адже не випадково Янукович і його злочинна банда ганебно втекли з України до свого кремлівського господаря. У цьому і полягає «частинка гідності» – знати правду про історичні реалії своєї країни Тому, за своєю природою Євромайдан не є «революцією гідності» в академічному розумінні значення слова «революція». Повного перезавантаження системи влади не відбулося. В економічному плані більшість українців не стали жити гідно. Зате українці дізналися свою справжню історію і правду про їхнього екзистенційного ворога Росію. В цьому і полягає «частинка гідності» – знати правду про історичні реалії своєї країни. Ось чому анексія Росією Криму та військова окупація російськими терористичними військами частини Донбасу в політичному контексті є спробою як відновлення Путіним втраченого зовнішнього управління над усією територією України, так і його значного посилення.


Фактично, це війна Путіна, його холуїв (як підлеглих, так прихильників) проти України, українського народу і всього цивілізованого світу. Зараз Україна знаходиться на самому краю боротьби з абсолютним світовим злом – путінізмом. Путінізм – це особливий вид фашизму, неформальній ідеологією якого є самодержавство і нав’язування пропагандистського імперативу (Путін – вічний),  «перемогобісся», культивування імперської величі, культів воєн, зброї, насильства, страху, болю і смертей, приниження гідності різних народів на тлі демонстрації піррових геополітичних перемог над своїми жертвами, огризка російської імперії, що минає з світової арени.


Зараз Україна знаходиться на самому краю боротьби з абсолютним світовим злом – путінізмом

Однак цього разу історія засудила це страшне зло російсько-радянський імперіалізм до неминучої і остаточної поразки. Національно-визвольна боротьба України поступово змінює світ і Європу. Євромайдан запустив незворотні процеси з очищення влади не тільки в Україні, але і в багатьох цивілізованих країнах. Євромайдан змінив багато чого. З кожним місяцем, Україна дедалі більше впливає на міжнародні події. Рівень міжнародного впливу України збільшується.


Водночас рівень міжнародного впливу агресора Росії став практично рівним нулю. Національно-визвольна війна проти російських окупантів триває. До свободи, через право, честь і працю – ось основне гасло Євромайдану, якому ми повинні неухильно слідувати, щоби закріпити результати Революції Гідності і прийти до того, за що ми боролися. І від того, як скоро Крим і Донбас стануть вільними, а Путін і його хунта будуть засуджені і понесуть заслужене покарання, зараз в буквальному сенсі залежить від кожного з нас».

Джерело: Дивись.info

0 комментариев
bottom of page