top of page

Юрій Шуліпа: Навіщо Росія затримує судна?


Юрій Шуліпа, директор Інституту національної політики, натомість назвав три складника, які зумовити активізацію дій росіян щодо затримки суден. Зокрема, на переконання експерта, у Москві хочуть заблокувати українські судна в порту Маріуполя та розірвати морське транспортне сполучення між Маріуполем та Бердянськом.


«Активізація кораблів пограничних військ ФСБ РФ в Азовському морі, незаконне затримання українських морських суден і моряків для Росії мають потрійне військово-політичне значення.


По-перше, злочинні військово-політичні завдання Росії полягають у тому, щоб завдати максимально можливого збитку економіці України. Російське керівництво поставило завдання пограничним військам ФСБ РФ з максимального перешкоджання проходженню українських судів в акваторії Азовського моря. Злочинні завдання Росії полягають у тому, щоб методом шантажу і загроз заблокувати українські судна в порту Маріуполя, а також розірвати морське транспортне сполучення між Маріуполем і Бердянськом. Такі дії російських прикордонників не мають нічого спільного з морським правом, це відверті злочини проти громадян, власності та економічних інтересів України.


Мета Росії одна – щоб в Азовське море взагалі не запливали кораблі українського флоту. Вищезазначені факти вписуються в логіку російської економічної війни проти України. Таким кримінально-караним чином, російське керівництво намагається завдати економічної і техногенної шкоди маріупольському металургійному комбінату та іншим підприємствам, діяльність яких забезпечується завдяки морському судноплавству.


По-друге, незаконне затримання українських моряків, а по суті, узяття їх в заручники під прикриттям юридичних процедур, є шантажем з метою чинення тиску на українське суспільство і керівництво. У боротьбі з Україною російське керівництво використовує відверто терористичні методи залякування і терору спеціально для того, щоб деморалізувати, ослабити, а потім і знищити українську державу. Це звичайна, дуже поширена практика російського терору.


По-третє, Росія, під прикриттям забезпечення безпеки так званого Кримського моста, нарощує угрупування військово-морських сил в Азовському морі, де також проводяться військові навчання. Таким чином, Росія готується до можливого військового удару на маріупольському напрямку у разі дестабілізації в Україні суспільно-політичної обстановки в ході президентських виборів 2019 року», – ідеться у коментарі для Opinion.


Дмитро Журавель Opinion0 комментариев
bottom of page