top of page

Юрій Шуліпа оцінив «Формулу Штайнмайєра»Ю. Шуліпа, директор Міжнародної спілки «Інститут національної політики» взагалі називає спроби переговорів з Росією капітуляцією. За його словами, події, що відбуваються, мабуть, один з найбільш рідкісних у світовій історії випадків, коли без необхідних на те причин країна, що перебуває у вимушеній обороні, добровільно капітулює перед агресором та ще й на умовах агресора. «Не інакше як в інтересах Російської Федерації другий Президент України Л. Кучма підписав “формулу Штайнмайєра” або, простіше кажучи, “формулу перемоги України”, реалізація якої фактично забезпечить тимчасову легітимацію Росії не тільки в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), але і в довгостроковій перспективі на всій території України. Дійти такого висновку нескладно, виходячи з аналізу політики безальтернативності Мінських угод Путіна, Порошенка і Зеленського», – зазначив експерт.


За його словами, у реалії реалізація так званої «формули Штайнмайєра», так само як політика безальтернативності Мінських домовленостей, є тяжким і тривалим у часі двосічним злочином в інтересах країни-агресора. «Який буде результат? Так званий закон про особливий статус почне діяти в день виборів. При цьому навіть якщо спостерігачі побачать порушення, то ніхто вже не скасовуватиме закон, який тимчасово вступив у дію. У Росії є на цей випадок можливості та інструменти. Якщо новоспечена влада України заперечуватиме, Кремль покаже їм свою силу. Після виконання Мінських домовленостей і “формули Штайнмайєра” тимчасово окуповані території продовжать залишатися у військовому, правоохоронному, гуманітарному, інформаційному та економічному просторі Росії при їх формальній приналежності Україні», – заявив Ю. Шуліпа.


Експерт змальовує досить сумні перспективи майбутнього України. За його словами, контроль над ділянкою українсько-російського кордону, що проходить між ОРДЛО та Росією, Україні не дадуть змоги встановити, оскільки це не передбачено Мінськими домовленостями. Крім того, у ст. 8 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО» йдеться про транскордонне співробітництво ОРДЛО та окремих адміністративно-територіальних одиниць Росії. «Виходить, що Росія, як і зараз, продовжить охороняти кордон з ОРДЛО фактично сама від себе. Росія буде звільнена від усієї політичної і юридичної відповідальності за військові дії на Сході України, отримає пом’якшення санкцій і додаткові істотні можливості з управління Україною через вживлення в політичне тіло України ОРДЛО», – вважає експерт.


Він стверджує, що в разі подальшого розвитку такої ситуації Україна як країна може припинити своє існування вже через 1,5–2 роки. По суті, Україна отримає той самий сучасний Крим, з усіма його російськими «принадами», тільки не який відсічено анексією, а «вживлений» у політичний простір України фактично на умовах Кремля, та ще і є дієвим інструментом для реалізації в Україні кремлівської політики зовнішнього управління Україною.


А. Потіха, наук. співроб. СІАЗ НБУВ. «Формула Штайнмайєра» в оцінках українських політиків, експертів, спостерігачів і ЗМІ [Електронний ресурс] / А. Потіха // Україна: події, факти, коментарі. – 2019. – № 20. – С. 14–23. – Режим доступу: http://www.nbuviap.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=4536:reaktsiya-ukrajinskoji-spilnoti-na-pogodzhennya-formuli-shtajnmajera&catid=8&Itemid=3500 комментариев
bottom of page