top of page

Юрій Шуліпа: Спецслужби РФ та Білорусі готують підвезення афганців з Узбекистану і Таджикистану

Криза з нелегальними мігрантами на кордоні Білорусі та Польщі – гарно спланована спецоперація російських та білоруських спецслужб. ФСБ РФ та КДБ Білорусі запланувала організований підвоз афганських мігрантів з Узбекистану і Таджикистану для вчинення диверсій. Водночас, у разі провалу операції на кордоні з Польщею, мігрантів скерують на україно-білоруський кордон. Про це в ексклюзивному коментарі UA.News розповів директор міжнародної спілки «Інститут національної політики» Юрій Шуліпа.

На думку аналітика, нинішні події на білорусько-польському кордоні є актом агресії з використанням мігрантів проти Республіки Польща та країн Європейського союзу.


Юрій Шуліпа

політичний експерт


«Аляксандр Лукашенко організував систему незаконної міграції та вчинення актів агресії з використанням мігрантів, у відповідь на введення санкцій Європейським союзом проти його злочинного, нелегітимного режиму. Владімір Путін підтримує таку діяльність Лукашенка і сприяє в її проведенні в якості невід’ємного елемента Четвертої світової гібридної війни Росії проти Заходу. Тому, Путін і Лукашенко об’єднані спільними задумами в боротьбі проти Євросоюзу і в цьому аспекті, є однодумцями і поплічниками»


Крім того, зазначив аналітик, за розпорядженням Путіна, в даний момент, російська влада готує залізничну інфраструктуру для перекидання афганських мігрантів з Узбекистану і Таджикистану на територію Білорусі. За його словами, кураторами цих спецоперацій є співробітники ФСБ Росії та контррозвідка КДБ Республіки Білорусь.


«Це означає, що Путін і Лукашенко готуються до здійснення в найближчому майбутньому широкомасштабних актів збройної агресії з використанням як мінімум десятків тисяч мігрантів проти країн Європейського союзу. Причому, в разі провалу даних спецоперацій на кордоні з Польщею, планується перекидання мігрантів у примусовому порядку до ділянок білорусько-українського кордону, які найменше контролюються Держприкордонною службою України. Саме до цих подій, зараз слід активно готуватися. Влада України і країн ЄС мають негайно посилити охорону своїх кордонів, розмістивши на них обмежені контингенти поліції та Збройних сил»— Юрій Шуліпа,

політичний експерт


Нагадаємо, за останні кілька тижнів на кордоні Білорусі з Польщею загострилася мігрантська криза, яку демонстративно підігрівають російські спецслужби руками білоруських силовиків. Польща оголосила бойову готовність, на кордоні з Білоруссю чергують понад 12 тисяч військових.

Ввечері 8 листопада в районі табору мігрантів біля польського кордону сталася стрілянина. В ніч на 10 листопада одній з великих груп білоруських мігрантів вдалося прорватися через кордон Польщі.


Представник Соціал-демократичної партії Німеччини у Бундестазі Нільс Шмідт запропонував направляти мігрантів в Україну. У відповідь секретар РНБО України Олексій Данілов запропонував Шмідту розмістити нелегалів у кабінетах Бундестагу.


Політолог Ігор Рейтерович вважає, що заява представника СДПН Шмідта свідчить про велику ймовірність перекидання мігрантів із кордону Польщі на кордон Білорусі з Україною.

А політолог Віктор Каспрук переконаний, що Кремль готовий відкрити новий воєнний фронт на кордоні України з Білоруссю, використовуючи фактор мігрантів.


Автор: Валерій Савицький

Джерело

0 комментариев
bottom of page