top of page

Юрій Шуліпа: Як минула зустріч Зеленського із Байденом


Юрій Шуліпа, директор Міжнародної спілки «Інститут національної політики» зазнає ІА Дивись.info, що спільна заява щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки», а також рамкова угода «Про стратегічні засади оборонного партнерства», підписана між міністрами оборони США та України, надалі можуть стати основою для підписання найважливіших міждержавних договорів між президентами США та України у військовій сфері, зокрема «Про присвоєння Україні статусу Особливого військового союзника США поза НАТО» та «Про спільний захист повітряно-космічного простору України».


«Україна дуже далека від військового паритету з Росією в повітряно-космічній сфері. При цьому, в найближчій перспективі загроза широкомасштабного військового вторгнення Росії на вільні території України наростає. Звідси виникає необхідність у додатковому захисті повітряно-космічного простору України від російських ракет і винищувачів», – коментує він. І додає, що для України статус особливого військового союзника США поза НАТО є тимчасовим заходом крайньої необхідності як додатковий фактор стримування російської агресії і підготовки оборонного потенціалу до членства країни в НАТО.


«Питання, пов’язані з наданням Україні статусу Особливого військового союзника США поза НАТО та укладення міждержавного договору між Україною та США «Про спільний захист повітряно-космічного простору України», можна вирішити на першому засіданні сесії активізованої Комісії стратегічного партнерства України та США цієї осені у Вашингтоні», – зазначає експерт.


Дивись.info - https://dyvys.info/2021/09/02/yak-mynula-zustrich-zelenskogo-iz-bajdenom-abo-chomu-vizyt-zalyshaye-po-sobi-bezlich-zapytan/

0 комментариев
bottom of page