top of page

Юрiй Шулiпа: «Бацька» та «відчайдушна домогосподарка»: чи готові білоруси до протестів


«Можна сміливо стверджувати, що з 10 серпня Республіка Білорусь вступила в період великого політичного транзиту. За множинними неофіційними даними, тиран Олександр Лукашенко зазнав нищівну електоральну поразку. У так званих білоруських елітах простежується розкол.


9 серпня під прикриттям офіційного заходу «вибори президента Республіки Білорусь» Олександр Лукашенко за допомогою адміністративного ресурсу, – сил ОМОНу та окремих представників виборчих комісій, – провів чергову спецоперацію з продовження утримання державної влади неконституційним шляхом. Проти узурпації влади Лукашенком десятки тисяч білорусів вийшли на вулиці білоруських міст захищати свої вкрадені голоси, свою вкрадену країну і самих себе від оскаженілої тиранії.


Після продовження утримання державної влади неконституційним шляхом, у поєднанні з нічним вбивством і пораненнями десятків громадян, Олександр Лукашенко повинен бути засуджений за статтею 357 (ч. 3) Кримінального кодексу Білорусі до найвищої міри покарання – смертної кари. Тепер ніякі моральні, етичні та правові скріпи не стримують Лукашенка на шляху продовження його тиранії. Каральна система Лукашенка найближчим часом не дозволить Світлані Тихановській стати лідером протесту.


Будь-яка бодай трохи публічна особа, яку представники режиму Лукашенка вважатимуть не тільки лідером, а одним з лідерів протесту, буде відразу ж інтерновано за сфабрикованим звинуваченням. І цей протест буде продовжувати мати горизонтальний мережевий характер. Тому основна сила, яка зараз протистоїть тирану Лукашенку і його режиму, – це народ Республіки Білорусь. Обидві сторони готові до тривалого, рішучого і кривавому протистоянню. Державний переворот, здійснений за підтримки Росії у зв’язку з фактичним призначенням Лукашенка на пост президента Білорусі, триває з 1996 року.


Це злочин, що тягнеться в часі. Тому у Лукашенка немає жодних варіантів, окрім як після втрати влади бути засудженим до смертної кари за кримінальним законодавством Білорусі. Очевидно, що тепер ніякі чинники не зможуть змінити рішення білоруського народу, що вимагає відходу Лукашенка. Дивись.info

0 комментариев
bottom of page