top of page

Ігар Леднік: Україна надала «гаранту» Росії право самій заповнювати «правовий вакуум безпеки»


Ігар Леднік, заступник директора Інституту дослідження російської агресії:


«Поява на Мюнхенській конференції мирного плану «12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону» закономірна. 20 лютого 2014 року Росія збройною агресією порушила Будапештський меморандум про гарантії безпеки України. 5 вересня того ж року Україна підписала Мінські угоди, відмовившись від захисту свого суверенітету на основі принципів Гельсінського заключного акту ОБСЄ, реалізація яких щодо України є гарантією її безпеки по Меморандуму. Відмовившись від міжнародного права, Україна надала «гаранту» Росії право самій заповнювати «правовий вакуум безпеки» – затверджувати виконання «безальтернативного Мінська» в Раді Безпеки ООН, руйнувати санкційну політику в ПАРЄ і поширювати на конференціях з безпеки такого роду «мирні плани» закінчення війни.


Головна небезпека мюнхенських «12 кроків» в тому, що ними замінюється предмет безпеки – зруйнований Росією світопорядок зі зміною загальновизнаних кордонів на «конфлікт в і навколо України». 20 лютого 2014 року – це початок міжнародного злочину, який триватиме доти, поки Україна не дасть кримінально-правову оцінку посяганню на її державний суверенітет, поважати який зобов’язалися підписанти Будапештського меморандуму.


Переконаний, що перспектива кримінального переслідування за ст. 110 КК України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» зняла б проблему поширення на конференціях матеріалів, які ставлять собі за мету зміну державного кордону України. Саме такого підходу буде дотримуватися Платформа Україна-Білорусь за Будапештським меморандумом: «Взаємодія з метою підвищення глобальної безпеки», створення якої ініційовано за підсумками проведеного 6 лютого телемосту Україна-Білорусь: «Як уникнути протистояння України і Білорусі, які отримали гарантії безпеки за Будапештським меморандумом?». Дивись.info - https://dyvys.info/2020/02/19/myunhenska-ugoda-chym-ukrayini-zagrozhuye-myrnyj-plan-12-krokiv/?fbclid=IwAR1zTuVpOJsYtkbc9oj9lNs__XUQn02buZ3ZNDftHlxKEPzdEpb-O-MCHsI

0 комментариев
bottom of page