top of page

Ігор Лєднік: Новий формат чи скасування санкцій: що буде, якщо Україна вийде з Мінських домовленост


Ігор Лєднік з Інституту дослідження російської агресії вважає, що вихід з Мінських домовленостей стане початком відновлення українського суверенітету над усією її територією та деокупації Криму і Донбасу.


«Зараз СБУ проводить досудове розслідування за фактом укладення Мінських домовленостей і реалізації політики їх «безальтернативності». Президент України Володимир Зеленський обізнаний з наявність цих справ. 5 серпня Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив адміністративне провадження за порушення Офісом Президента законодавства за зверненнями громадян, яке виразилося в ігноруванні пропозиції Інституту дослідження російської агресії по зміні Мінських домовленостей на гарантії безпеки України за Будапештським меморандуму для усунення умов, що сприяють продовженню злочинів політикою «безальтернативного Мінська», – зазначає Ігор Лєднік.


Білоруси будуть втягнуті в російську агресію проти України в складі «союзного війська» з країною-агресором РФ, що окупувала український Крим Він вважає, зараз ці справи загальмувалися заради зустрічі Зеленського з Путіним в Парижі. Водночас це може мати певні наслідки. «8 грудня Лукашенко здасть Путіну Білорусь підписанням угод по «поглибленої інтеграції» в рамках «союзної держави» з українським Кримом в його складі, а 9 грудня «нормандська четвірка» затвердить капітуляцію України – її згода реалізації «безальтернативного Мінська за Штайнмайєром» без урахування Криму. Ці дві події створять у світовій практиці прецедент, коли в збройне протистояння між собою будуть залучені країни, що отримали від ядерних держав гарантії їх безпеки за Будапештським меморандумом. Білоруси будуть втягнуті в російську агресію проти України в складі «союзного війська» з країною-агресором РФ, що окупувала український Крим», – вважає Ігор Лєднік.


Відмовою від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки на принципах Гельсінського Заключного акту ОБСЄ Україна і Білорусь внесли вагомий вклад у посилення міжнародного режиму нерозповсюдження ядерної зброї та євроатлантичної системи безпеки, пов’язавши їх існування з реалізацією Україною і Білоруссю прав, властивих їх державному суверенітету і з їх територіальною цілісністю, зазначає експерт.


«Нав’язавши Україні зіткнень під Іловайськом і Дебальцевим підписання Мінських домовленостей на шкоду гарантіям її безпеки за Будапештським меморандумом, просуваючи через «нормандську четвірку» і українських президентів політику їх «безальтернативності», країна-агресор підпорядкувала своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її державному суверенітету. І тепер вже не так важливо, за якими «формулами» в своїх інтересах Росією реалізуються дані права. 11 червня 2015 року затверджено Спільну Декларацію по цифровій економіці країн ЄС і Східного партнерства, в яку включено мою пропозицію про приєднання країн-партнерів до програми eUnion – Європейська декларація електронного уряду. Для України і Білорусі це розглядається як доповнення до Будапештського меморандуму, що гарантує їх незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.


Проведення Києвом прокремлівської політики «безальтернативного Мінська» не дає можливості приступити до реалізації «дорожніх карт» (eUkraine + eUnion) і (eBelarus + eUnion) за підтримки країн-гарантів США і Великобританії. Це, натомість, не дає почати створення регіональної мережі EU4Digital: eUnion, яка повинна стати реальною перепоною розповзання війни в регіоні», – зауважив Ігор Лєднік.

Джерело: Дивись.info

0 комментариев
bottom of page